Poznajemy ginące zawody - garncarz

Utworzono dnia 20.02.2024

20 lutego w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty garncarskie, które prowadził Pan Krystian Nowak. Podczas spotkania, Pan Krystian przybliżył dzieciom historię tego rzemiosła, które jest jednym z najstarszych, a także opowiadał o glinie jako podstawowym surowcu wykorzystywanym dawniej w garncarstwie. Każde dziecko mogło samodzielnie doświadczyć na czym polega praca garncarza, która nie należy do łatwych – wymaga bowiem precyzyjnych ruchów dłoni, przedszkolaki musiały długo ugniatać glinę. Pod czujnym okiem i z pomocą Pana Krystiana dzieci przy garncarskim kole wykonywały wspaniałe miseczki w kształcie serca. Przedszkolaki były zachwycone efektem końcowym! Gdy tylko wszystkie miseczki wyschną – Zajączki będą mogły je pomalować według własnych pomysłów.

Poznajemy ginące zawody - garncarz

Utworzono dnia 20.02.2024, 22:44