Poznajemy kosmos

Utworzono dnia 27.02.2024

"W układzie słonecznym wirują planety. Wszystkie w innym tempie, okrążają słońce, różnią się kolorem, masą i rozmiarem. Lata lecą one stale, kręcą się wytrwale."

Dzieci z grupy Zajączki poznawały tajemnice kosmosu. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Dzieci oglądały różne książeczki o kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych. Przedszkolaki poznały nazwy planet Układu Słonecznego, dowiedziały się, że Ziemia krąży wokół Słońca. Zobaczyły bajkę edukacyjną o kosmosie, rozwiązywały „kosmiczne zagadki”, wykonywały kosmiczne prace plastyczne.  Dowiedziały się skąd biorą się ufoludki, gdzie mieszkają i jak wyglądają. A także kim jest astronauta, jak wyglądał pierwszy lot na Księżyc. Nauczyły się piosenki „Trzej kosmici”, która sprawiła dużo uśmiechu na ich twarzach. Był to tydzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

Poznajemy kosmos

Utworzono dnia 27.02.2024, 00:06