Zielony ogródek w naszej sali

Utworzono dnia 02.03.2024
Dzieci z naszej grupy aktywnie  uczestniczyły  w zajęciach przyrodniczych, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin. Zadaniem przedszkolaków było założenie zielonego ogródka w sali przedszkolnej. W tym celu z dużym zaangażowaniem przyglądały się zgromadzonym przedmiotom (pojemniki, łopatki, doniczki), a także nasionom i cebulkom. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki, jakie potrzebują rośliny do wzrostu. Po dokładnym omówieniu i pokazie poszczególnych czynności, dzieci samodzielnie siały rzeżuchę, sadziły cebulki kwiatów, fasolę i cebulę na szczypiorek. Nie zapomniały również o kwiatach. Odtąd każdego dnia będziemy wypatrywać pierwszych kiełkujących roślin.

Zielony ogródek w naszej sali

Utworzono dnia 02.03.2024, 18:41