Płacz dziecka przy rozstaniu

• Jest to naturalna, zdrowa reakcja dziecka na nową sytuację;
  • Dajemy wszyscy (rodzice i opiekunowie) przyzwolenie na taki sposób okazywania lęku i smutku - wkrótce minie bezpowrotnie!
  • Trzylatek, który płacze, za chwilę śmieje się i dobrze się bawi - to charakterystyczna dla wieku krótkotrwałość emocji i labilność .
  • Dziecko wyczuwa niepokój rodzica - dlatego też RODZIC MUSI BYĆ SPOKOJNY I NIE OKAZYWAĆ SWOICH EMOCJI I NIEPOKOJU - maluchowi będzie znacznie łatwiej!
  • Jeśli obiecujemy dziecku np. wcześniejsze odebranie z przedszkola(lub cokolwiek innego związanego z jego osobą) ZAWSZE DOTRZYMUJMY SŁOWA - to łagodzi nie tylko niepokój i strach - czyni nas w oczach dziecka wiarygodnymi i odpowiedzialnymi.