Kolorowy tydzień

Utworzono dnia 30.03.2021

Nasze Przedszkole realizowało Projekt - „Kolorowy tydzień” połączony z obchodami Powitania Wiosny. W Projekcie brały udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Codziennie przedszkolaki w miarę możliwości były ubrane w innym kolorze.

Zaczęliśmy od koloru niebieskiego, gdzie poniedziałkowe zajęcia w poszczególnych grupach dotyczyły wody i zagadnień z nią związanych. Dzieci m.in. dowiedziały się jaki jest wzór chemiczny wody, że woda jest niezbędna do życia i należy ją oszczędzać. Poznały również jej trzy stany skupienia.

Wtorek był dniem żółtym. Dzieci rozmawiały o tym, że słońce jest przyjacielem ludzi, roślin i zwierząt. Poznały pierwsze wiosenne kwiaty i inne zwiastuny nadchodzącej Wiosny. Włożyły do wazonu gałązki forsycji, wykonały prace plastyczne związane z kolorem żółtym.

Środa to dzień zielony. Przedszkolaki zakładały kąciki nowalijek w salach, obserwowały rośliny przez szkła powiększające. Odbywały się również zabawy badawcze z farbami – jak powstaje kolor zielony? Dzieci spacerując „szukały wiosennej zieleni”.

Czwartek upłynął nam pod hasłem: Kolorowy zawrót głowy. Tego dnia dzieci próbowały wyjaśnić, jak powstaje tęcza, eksperymentowały z wykorzystaniem kolorów podstawowych.

W piątek zaś witaliśmy kolorową Wiosnę. Dzieci wykonały prace plastyczne n.t. „Pani Wiosna”. Została też przygotowana wystawa prac przedszkolaków o tematyce wiosennej.

Pani Wiosna (Maja G. z „Bławatków” )odwiedziła dzieci w poszczególnych grupach. Odbyły się wspólne tańce, śpiewy i pamiątkowe zdjęcia.

Kolorowy tydzień

Utworzono dnia 30.03.2021, 20:54