„Magiczna moc bajek” – Międzynarodowy Projekt Czytelniczy

Utworzono dnia 30.05.2021

,,Pszczółki” i „Stokrotki” w ramach modułu VII - ZŁOŚLIWOŚĆ, POKOJOWOŚĆ - wykonały następujące zadania:

• „Niebiesko dla autyzmu” – dzieci ozdabiały fotobudkę niebieskimi kwiatami, robiły w niej zdjęcia z niebieskimi balonami w ręku.
  • Złośliwość – czym jest. Dzieci rozmawiały na temat dokuczania innym. Podawały przykłady, oceniały czy zachowanie jest dobre, czy złe.
  • Zabawa „Jaki/jaka jestem” – gestem i minami dzieci pokazywały złość. Szukały odpowiedzi na pytanie: Co można zrobić ze złością? Wykonywały ćwiczenia pozwalające pozbyć się złości.
  • Oglądały dobranockę „Wiosna w Dolinie Muminków”. Poznały pokojową postawę Muminków i znaczenie słowa pokojowość. Rozmawiały na temat wybaczenia. Przypomniały magiczne słowa: dziękuję, proszę, przepraszam.
  • Malowały farbami Małą Mi i Tatusia Muminka.

„Magiczna moc bajek” – Międzynarodowy Projekt Czytelniczy

Utworzono dnia 30.05.2021, 20:44