Necio.pl

Utworzono dnia 16.03.2021

Nasze przedszkolaki realizowały Projekt edukacyjny pt. „Technologie cyfrowe w przedszkolu” w oparciu o portal edukacyjny dla dzieci Necio.pl.

Celem projektu było przygotowanie dzieci do wejścia w "świat cyfrowy", do właściwego i bezpiecznego korzystania z komputera i oprogramowania edukacyjnego, do umiejętności właściwego stosowania technologii informacyjno – komunikacyjnej (TIK).

Nasi wychowankowie poprzez zabawę, rozwiązywanie ćwiczeń i naukę piosenek w łatwy sposób przyswoiły wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

Przedszkolaki poznały głównego bohatera portalu, tytułowego Necia – robocika, który oprowadzał ich po świecie Internetu. Dzieci dowiedziały się również o czyhających na nie niebezpieczeństwach w sieci - groźnych Sieciuchach, oraz poznały Sieciaki (bohaterów serwisu Sieciaki.pl) – dzieciaki, które potrafią bezpiecznie i efektywnie korzystać z sieci.

Zachęcamy serdecznie wszystkich rodziców do odwiedzenia aplikacji Necio.pl

Necio.pl

Utworzono dnia 16.03.2021, 20:58