Projekt "Moja angielsko-hiszpańska przygoda"

Utworzono dnia 09.05.2021

Projekt ten będzie przeprowadzony w miesiącu maju oraz czerwcu i będzie przeprowadzony we wszystkich grupach wiekowych. Ma on na celu:

• Zaciekawienie dzieci językiem hiszpańskim i angielskim
  • motywowanie do nauki języka angielskiego i hiszpańskiego poprzez wzbudzanie poczucia sukcesu
  • tworzenie sytuacji doskonalących pamięć (uczenie się słownictwa)
  • doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim i hiszpańskim
  • dostrzeganie potrzeby posługiwania się językiem angielskim i hiszpańskim
  • poznanie słownictwa związanego z funkcjonowaniem życia codziennego w języku angielskim i hiszpańskim
  • przyzwyczajenie do funkcjonowania w środowisku wielokulturowym, wielojęzycznym i wielonarodowościowym
  • kształtowanie tolerancji

Sposoby realizacji projektu:

• Podczas zajęć z języka angielskiego dzieci będą utrwalać słownictwo z j. angielskiego, które przyswoiły od września ubiegłego roku aż do końca kwietnia 2021 roku. Równolegle z powtarzaniem w/w materiału, dzieci będą przyswajać nowy zakres słownictwa w języku angielskim oraz hiszpańskim.
  • Dzieci poznają ciekawe i rytmiczne utwory w języku angielskim i hiszpańskim, które pomogą odkryć języki obce. Nauczyciel pomoże dzieciom postawić pierwsze kroki w nauce obu języków obcych w atmosferze zabawy. Tekstom  piosenek towarzyszyć będą karty obrazkowe, dzięki którym dzieci lepiej zrozumieją ich treść. Dzieci znajdą propozycje zabaw z każdą piosenką oraz nowym słownictwem.

Zakres tematyczny z języka hiszpańskiego  i angielskiego w miesiącu maju  dla 3-latków oraz 4-latków:

1.Powitania i pożegnania

2.Pory dnia

3.Rodzina

4.Kolory

5. Liczby

Zakres tematyczny z języka hiszpańskiego i angielskiego w miesiącu maju dla 5-latków:

1.Powitania i pożegnania

2.Pory dnia