Obchody Dnia Ziemi

Utworzono dnia 24.04.2024

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Jego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup wiekowych świętowały Dzień Ziemi. Przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję święta. Odbyły się zajęcia edukacyjne, zabawy badawcze, prace plastyczne, scenka tematyczna przygotowana przez 5- latki. Dzieci tego dnia ubrane były w kolorach Ziemi – zielono i niebiesko.

Odbył się również uroczysty przemarsz ulicami osiedla, podczas którego przedszkolaki prezentowały proekologiczne hasła.

Pszczółki – „Nie wyrzucaj w lesie śmieci, apelują wszystkie dzieci”.

Biedronki – „Czyste środowisko to najlepsze uzdrowisko”.

Misie – „Kiedy o przyrodę dbamy prąd i wodę oszczędzamy”.

Zajączki – „Wiedzą to nawet dzieci, że ważna jest segregacja śmieci”

Bławatki – „Oszczędzaj naturę, zbieraj makulaturę”.

Stokrotki – „Nie depcz trawy, szanuj zieleń, bądź dla zwierząt przyjacielem”

Obchody Dnia Ziemi

Utworzono dnia 24.04.2024, 23:38