Program edukacyjny "Skąd się biorą produkty ekologiczne"

Utworzono dnia 10.03.2021

W styczniu Nasze Przedszkole brało udział w programie edukacyjnym pt. "Skąd się biorą produkty ekologiczne" organizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Łęcznej.

Celem programu było zwiększenie świadomości i wiedzy n.t. rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Dzieci zrozumiały, czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne. Kształtowały umiejętności wyboru produktów Bio . Przedszkolaki zwiększyły wiedzę oraz świadomość o nawykach higieniczno - zdrowotnych.

Zajęcia w programie "Skąd się biorą produkty ekologiczne"realizowane były poprzez wykorzystanie dedykowanej dzieciom publikacji oraz filmu animowanego. Dzieci wiedzą już, że przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia, a żywność ekologiczna ma związek ze zdrowiem.

Na zakończenie zajęć odbyła się degustacja zakupionych produktów Bio. Dzieci bardzo chętnie poddały się konsumpcji zdrowej żywności.Zachęcamy wszystkich do promowania zdrowego stylu życia!

Program edukacyjny "Skąd się biorą produkty ekologiczne"

Utworzono dnia 10.03.2021, 00:32