"Przedszkolak w świecie technologii"

Utworzono dnia 02.03.2024

Nasze przedszkole realizuje projekt edukacyjny pt. „Przedszkolak w świecie technologii”. Jego głównym celem jest wprowadzenie dziecka w świat: technologii, wartości, piękna, zdrowia a także szeroko rozumianej profilaktyki zagrożeń i uzależnień od nowoczesnych technologii. Technologie cyfrowe stały się nieodłącznym elementem w każdej dziedzinie naszego życia, sprawiając, że funkcjonowanie we współczesnej rzeczywistości jest znacznie wygodniejsze. Nie możemy już wyobrazić sobie funkcjonowania bez telefonu, laptopa czy tabletu. Na etapie edukacji przedszkolnej, można zauważyć, jak duży i istotny wpływ na dziecko ma kontakt z technologiami cyfrowymi. Trudno spotkać przedszkolaka, który nie miałby do czynienia z telewizorem, smartfonem, czy komputerem. Podczas realizacji projektu dzieci miały możliwość uczestniczyć w zajęciach z robotyki, korzystały z panelu multimedialnego, laptopa, bawiły się na podłodze interaktywnej. Poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Oglądały bajkę edukacyjną pt. „Bądź bezpieczny w sieci. Znajomi, nieznajomi”. Zajęcia dla dzieci były bardzo ciekawe, twórcze i kreatywne.

"Przedszkolak w świecie technologii"

Utworzono dnia 02.03.2024, 18:45