Przedszkolaki małymi ornitologami

Utworzono dnia 13.04.2024

Dzieci z naszego przedszkolu dobrze wiedzą, że o środowisko przyrodnicze i jej mieszkańców należy dbać. Pogłębiają swoją wiedzę na temat życia i zwyczajów różnych zwierząt oraz ptaków. Przedszkolaki wiedzą również co to są i jakie mają przeznaczenie budki lęgowe. W budce lęgowej ptaki mogą bezpiecznie wychowywać swoje pisklęta. To najprostszy i najskuteczniejszy sposób ich aktywnej ochrony. Budki lęgowe to zastępcze miejsce rozrodcze. W piątkowe przedpołudnie w naszym przedszkolnym ogrodzie zrobiło się bardzo gwarno i wesoło. A wszystko to za sprawą budek lęgowych. Każda grupa wybrała sobie drzewo, na którym zawisły budki. Jedne kolorowe, pomalowane przez dzieci inne naturalne, drewniane.  Czekamy teraz z niecierpliwością na pierwszych mieszkańców.

Przedszkolaki małymi ornitologami

Utworzono dnia 13.04.2024, 20:07