"Skąd się biorą produkty ekologiczne?"

Utworzono dnia 17.04.2024

Nasze przedszkole realizuje ogólnopolski program edukacyjny – „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”, który skierowany jest do dzieci 5 - letnich. Jego celem jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia. Z badań wynika, że żywność ekologiczna może mieć związek ze zdrowszym stylem życia. Zajęcia w programie realizowane były poprzez wykorzystanie dedykowanej dzieciom publikacji i filmu animowanego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

"Skąd się biorą produkty ekologiczne?"

Utworzono dnia 17.04.2024, 23:01