Warsztaty z wykorzystaniem drukarki 3D

Utworzono dnia 12.03.2024

W dniu 11 marca odbyły się w naszym przedszkolu bardzo ciekawe warsztaty z wykorzystaniem drukarki 3D. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane z drukarką 3D i skanerem 3D. Dowiedziały się także, jak technologia 3D działa w praktyce i jak jest stosowana w otaczającym nas świecie. Dzieci zostały zapoznane w jaki sposób działa drukarka, wspólnie ją uruchamiały. Prezentowana była galeria wydruków. Dzieci wspólnie składały wydrukowanego robota. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek o druku 3D na świecie, w jak wielu dziedzinach jest stosowana i jak wiele osób z niego korzysta, np. wydruk protez. Na zakończenie warsztatów, wszystkie dzieci otrzymały wydrukowane figurki. Dzień był pełen wrażeń i fascynujących emocji.

Warsztaty z wykorzystaniem drukarki 3D

Utworzono dnia 12.03.2024, 00:08